Pianina i Fortepiany - Pracownia Artystyczna

Instrumenty używane

Wszystkie używane pianina i fortepiany są przygotowywane w taki sposób, aby pod względem technicznym spełniały normy i zachowywały parametry charakterystyczne dla nowych instrumentów. Mamy pewność, że oddajemy w Państwa ręce pianino lub fortepian w znakomitym stanie technicznym, gdyż każdy instrument przechodzi gruntowny przegląd, z wymianą niezbędnych części i filców, regulacją i strojeniem.

Państwa zadowolenie jest dla nas kluczowe. Także po sprzedaży, chcemy dla Państwa pracować przez długie lata, mając nadzieję, że wybierzecie naszą Pracownię do corocznych przeglądów i strojeń. Dlatego jedną z przyjemniejszych chwil w naszej pracy jest moment, kiedy klienci wracają po kilku latach i wymieniają wcześniej zakupiony instrument na pianino wyższej klasy lub na fortepian. Wówczas już nie musimy zabiegać o zaufanie. Wspaniale jest też obserwować dzieci, które na naszych oczach zaczynały od „Kurki trzy”, by po chwili grać sonatiny i preludia. A najważniejsze że grają i mają z tego radość. Kilku z naszych klientów jest obecnie znakomitymi pianistami, aranżerami, muzykami.

Wszystkie instrumenty oraz nasze usługi są oczywiście objęte dwuletnią lub pięcioletnią gwarancją z pełną obsługą (transport i strojenie).

Oto instrumenty używane, znajdujące się aktualnie w naszej ofercie.


Fortepian Yamaha


Fortepian August Forster


Pianino Werner

Niemieckie pianino firmy Werner w bardzo dobrym stanie technicznym i wizualnym.


Pianino Diapason

Pianino japońskiego producenta, znakomita jakość wykonania, mechanika jak w nowym instrumencie. Pianino w stanie niemalże perfekcyjnym, niewiele grane, stopień zużycia podzespołów znikomy. Instrument do profesjonalnej gry jak i wielogodzinnych ćwiczeń.


Pianino Le Marquis N.Y.

Mało znana na polskim rynku niemiecko-francuska marka Le Marquis N.Y. Świetnie wykonany instrument wyższej klasy o doskonałych walorach brzmieniowych.


Pianino Yamaha

Pianino japońskiego producenta pianin i fortepianów. Oferowany instrument jest w bardzo dobrym stanie technicznym i wizualnym. Bardzo ciekawa, zdobiona obudowa.


Pianino Schiedmayer & Soehne

Pianino niemieckiego producenta z wieloletnią tradycją. Wysokie pianino (130cm) w czarnej obudowie na wysoki połysk.


Pianino Berdux

Pianino z niemieckiej fabryki mieszczącej się w  Monachium. Fabryka produkuje pianina od 1866 roku, w swoim dorobku ma ponad 25 tysięcy instrumentów. Piękna czarna obudowa na wysoki połysk dodaje mu elegancji.


Pianino Petrof

Doskonały model pianina Petrof. Profesjonalnie zaprojektowany model o wysokości 125 cm posiada ponadczasową stylistykę oraz rewelacyjne walory brzmieniowe. Charakteryzuje się bardzo ciepłym, brzmieniem.


Pianino Fazer

Solidne pianino produkowane w Finlandii. Instrumenty. Fazer charakteryzuje się równym i klarownym dźwiękiem, mechanizmy niemieckiej firmy Schwander zastosowany w tym instrumencie gwarantuje bardzo dobre parametry techniczne.


Pianino Yamaha

Pianino japońskiego producenta pianin i fortepianów. Oferowany instrument jest w bardzo dobrym stanie technicznym i wizualnym.


Pianino Yamaha

Pianino japońskiego producenta pianin i fortepianów. Oferowany instrument jest w bardzo dobrym stanie technicznym i wizualnym.


Pianino Kawai

Pianino Kawai to połączenie wysokiej jakości, tradycji oraz wieloletniego doświadczenia. Instrument w klasycznej obudowie na wysoki połysk.


Pianino Atlas

Pianino Atlas wyprodukowane w japońskiej fabryce pianin. Instrument w bardzo dobrym stanie technicznym.


Pianino Kawai

Pianino Kawai to połączenie wysokiej jakości, tradycji oraz wieloletniego doświadczenia. Instrument w jasnej klasycznej czarnej obudowie na wysoki połysk.


Pianino Yamaha

Pianino japońskiego producenta pianin i fortepianów. Oferowany instrument jest w bardzo dobrym stanie technicznym i wizualnym.


Pianino Grondahl


Pianino Ed. Seiler

Pianino Ed. Seiler w klasycznej, zdobionej obudowie. Świetnie brzmiące pianino.


Pianino Petrof

Doskonały model pianina Petrof. Profesjonalnie zaprojektowany model o wysokości 103 cm posiada ponadczasową stylistykę oraz rewelacyjne walory brzmieniowe. Charakteryzuje się bardzo ciepłym, brzmieniem.


Pianino Irmler

Pianino niemieckiego producenta Blüthner Pianofortefabrik. W klasycznej obudowie na wysoki połysk.


Pianino Fazer

Solidne pianino produkowane w Finlandii. Pianino Fazer charakteryzuje się równym i klarownym dźwiękiem, mechanizmy niemieckiej firmy Schwander zastosowany w tym instrumencie gwarantuje bardzo dobre parametry techniczne.

Obudowa, czarny półmat. Wysokość pianina 108cm


Pianino Silent

 Ten instrument to egzemplarz pokazowy, który można oczywiście zakupić. Z oryginalnego pianina pozostawiliśmy obudowę, klawiaturę i mechanizm. Obecnie jest to instrument elektroniczny a sterownik można podłączyć przez midi z wieloma kompatybilnymi urządzeniami. Dźwięk słyszalny jest w słuchawkach lub poprzez nagłośnienie np. kino domowe.

Klawiatura i oryginalny mechanizm powodują normalne czucie instrumentu klasycznego ale dźwięk jest generowany elektronicznie.

Takie urządzenie możemy zamontować w prawie każdym klasycznym pianinie i fortepianie. Poprzez przesuniecie cięgna blokuje się struny instrumenty klasycznego tak że stają się niesłyszalne a uruchamia się urządzenie elektroniczne. Takie rozwiązanie jest świetnym pomysłem dla osób chcących poćwiczyć na pianinie nie przeszkadzając jednocześnie domownikom. Jest to również znakomity pomysł do zastosowania w teatrach czy restauracji, gdzie można podłączyć pianino do nagłośnienia lokalu.

Jest to również pomysł na ratowanie przed zniszczeniem instrumentów o pięknych obudowach ale starych i zniszczonych mechanizmach których renowacja nie ma sensu.

To urządzenie to moderator fortepianowy i pianinowy XXI w.

Dostępny w kolorze:

– mahoń, półmat.

Pianina i Fortepiany: Pracownia Artystyczna jest członkiem polskich i zagranicznych organizacji